نژاد Cyprus

Cyprus-cat-pic

گربه قبرس یک گربه طبیعی از نژاد گربه است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کردند. این گربه سانان به بازیگوش، فعال و اجتماعی معروف هستند.

می‌توانید گربه‌های قبرس را در پناهگاه‌ها پیدا کنید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزندتان را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این گربه سانان را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

گربه قبرس به عنوان یک گربه بسیار فعال و بازیگوش شهرت شایسته ای دارد. این نژادی است که قطعا نیاز به زندگی در مکانی با فضایی برای کاوش و ارضای کنجکاوی ذاتی و نیازهای ورزشی خود دارد. آنها همچنین از بودن در کنار مردم لذت می برند، بنابراین این نژاد ممکن است برای افرادی که برای مدت طولانی از خانه دور هستند مناسب نباشد.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۸ تا ۱۶ پوند

اصل و نسب:

قبرس

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

طبق افسانه گربه سانان، گربه قبرس یک نژاد باستانی است که برای مدت طولانی در کوه های جزیره مدیترانه ای قبرس زندگی می کند که در واقع حدود ۴۰۰۰ سال قبل از گربه های مصری هستند!

در قرن چهارم، نژاد گربه قبرس به منظور مقابله با هجوم مارها و حیوانات موذی به یک صومعه بیزانسی وارد شد. با توجه به تاریخچه این نژاد که از مناطق کوهستانی سرچشمه می گیرد، به ندرت می توان قبرس را نزدیکتر به آب دید.

این روزها ممکن است قبرس را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

اندازه

قبرس یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر گربه‌های قبرس بین هشت تا ۱۶ پوند وزن دارند و ماده‌ها اغلب کوچک‌تر از نرها هستند .

شخصیت

اول از همه، توجه به این نکته مهم است که گربه قبرس یک نژاد بسیار پر انرژی از گربه سانان است که باید فعال نگه داشته شود. این به این معنی است که زمان‌های بازی منظم با انسان‌ها در زندگی آنها ضروری است، همراه با محیط زندگی که به اندازه کافی بزرگ باشد تا گربه بتواند به اطراف بدود و کاوش کند.

این برای اطمینان از اینکه قبرس ورزش روزانه مورد نیاز خود را انجام می دهد، حیاتی است، که به راضی نگه داشتن گربه و جلوگیری از ناامیدی و احتمالاً بروز مشکلات رفتاری آنها کمک می کند. اضافه کردن یک درخت گربه یا انواع دیگر مبلمان گربه به خانه شما یک نیاز ضروری برای پذیرش قبرس است.

قبرس فراتر از ماهیت ورزشی خود، یک گربه سانان اجتماعی است که معمولاً از بودن در کنار انسان ها در زندگی خود لذت می برد. اگرچه، لازم به ذکر است که برخی از روایت های زندگی با یک قبرس نشان می دهد که این نژاد گاهی اوقات از برداشتن یا نگهداری لذت نمی برد.

سلامتی

قبرس به طور کلی یک گربه سالم در نظر گرفته می شود. اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکل سلامتی خاصی در قبرس وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که نشان می دهد گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

اهمیت دادن

مانند همه گربه ها، مهم است که معاینات منظم دامپزشکی قبرس خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خراش برای محیط زندگی گربه قبرس خود انتخاب کرده اید. این می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در شرایط خوبی نگه دارد، که برای چنین نژاد پرانرژی حیاتی است.

گوش های قبرس باید به طور منظم برای نشانه هایی از تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی معاینه شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب قبرس شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، قبرس از یک درخت گربه برای بازی و تعامل با آن قدردانی می کند. این کمک می کند گربه فعال و از نظر جسمی راضی بماند، بنابراین حتماً به خانه خود اضافه کنید!

رنگ کت و آرایش

قبرس معمولاً با یک کت با طرح‌های تیغه‌ای دیده می‌شود، اما آنها در طیف رنگ‌های مختلفی نیز دیده می‌شوند.

در مورد نظافت یک قبرس، مسواک زدن گربه یک بار در هفته کافی است. این کمک می کند تا پوشش گربه را در شرایط خوبی نگه دارد و همچنین از احتمال تشکیل تشک جلوگیری می کند. از زمان نظافت به عنوان فرصتی برای پیوند با گربه خود استفاده کنید.

از نظر آب و هوا، بیشتر گربه های قبرس نسبتاً سازگار هستند، فضیلتی که به منشأ سرسخت آنها در کوهستان نسبت داده می شود. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

کودکان و سایر حیوانات خانگی

گربه قبرس معمولاً برای خانواده هایی با بچه های کوچک مناسب است. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. بر تعاملات اولیه بین کودکان خردسال و گربه نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی می شود، گفته می شود که قبرس با اکثر حیوانات اهلی دیگر رفتار خوبی دارد. اما همیشه مطمئن شوید که بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت هر حیوان خانگی بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. وقتی قبرس را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب قبرس خود پاداش می دهید!

گروه های نجات

شاید پیدا کردن یک نژاد خاص برای نجات گربه های قبرس سخت باشد زیرا آنها یک نژاد غیر معمول در بسیاری از نقاط جهان هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های قبرس، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *