نژاد Himalayan

Himalayan-cat-pic

هیمالیا، یا به اختصار هیمی، محبت آمیز اما تبعیض آمیز.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۹ تا ۱۵ سال

طول:

۱۷ تا ۱۹ اینچ

وزن:

۷ تا ۱۲ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

هیمالیا یا به اختصار Himmi یک فارسی در رگ سیامی است. هیمالیا بر خلاف نژادهای مادری خود، پرشین و سیامی که از نژادهای طبیعی در نظر گرفته می‌شوند، به این معنی که با دخالت انسان ایجاد نشده‌اند، هیمالیا یک نژاد دست‌ساز است که با تلاقی ایرانی‌ها با سیامی‌ها به منظور ایجاد نقاط رنگی و آبی ایجاد شده است. چشمان سیامی ها پرورش دهندگان در سال ۱۹۳۱ شروع به کار برای رسیدن به این هدف کردند، در ابتدا صرفاً برای تعیین چگونگی انتقال ژن colorpoint. ویرجینیا کاب، پرورش‌دهنده گربه و کلاید کیلر، محقق دانشکده پزشکی هاروارد، از طریق پرورش انتخابی در طی سال‌ها، گربه‌های مو بلند را با رنگ‌های متمایز سیامی ساختند. اولین بچه گربه ای که هیمالیا نام گرفت، نیوتن دبیوتانت نام داشت.

در دهه ۱۹۵۰، پرورش دهندگان بریتانیایی و آمریکای شمالی علاقه مند به دستیابی به فارسی نوک سیامی شدند. با شروع با “دستور العمل” Cobb-Keeler  برای دریافت الگوی رنگ، آنها گربه ها را دوباره به ایرانی ها برای ایجاد نوع نژاد پرورش دادند. هنگامی که گربه ها به طور واقعی پرورش یافتند، به عنوان یک نژاد به رسمیت شناخته شدند.

اینکه آیا او از نژادهای ایرانی در نظر گرفته می شود یا یک نژاد متمایز بستگی به این دارد که با کدام انجمن گربه صحبت می کنید. انجمن طرفداران گربه، هیمالیا را به عنوان یک نژاد متمایز در سال ۱۹۵۷ به رسمیت شناخت، اما در سال ۱۹۸۴ هیئت مدیره CFA تصمیم گرفت که هیمالیا را به عنوان تنوع رنگی ایرانی طبقه بندی کند. انجمن گربه‌های آمریکا نیز هیمالیا را تنوع رنگی ایرانی می‌داند و انجمن بین‌المللی گربه هیمی را به‌عنوان عضوی از «گروه ایرانی» خود می‌شناسد که شامل مو کوتاه ایرانی و عجیب و غریب می‌شود. در سایر ثبت‌ها، از جمله انجمن آمریکایی علاقه‌مندان به گربه، انجمن گربه‌پرستان آمریکا، و انجمن سنتی گربه‌ها، هیمالیا جدا از فارسی طبقه‌بندی شده است.

هیمالیاها ممکن است به ایرانی‌ها یا در برخی انجمن‌ها، موهای کوتاه عجیب و غریب تبدیل شوند، اما سیامی دیگر بخشی از برنامه پرورش هیمالیا نیست. و امروزه، مهم نیست که او چه نامیده می شود، Himmi یکی از محبوب ترین گربه های شجره نامه است.

 

اندازه

این یک گربه با جثه متوسط ​​است. هیمالیاها معمولاً محدوده وزنی بین ۷ تا ۱۲ پوند دارند.

 

شخصیت

هیمالیا مانند ایرانیان شیرین، مطیع و آرام است.  او زینتی برای هر خانه ای است که می تواند از نشستن در دامن لذت ببرد – مطمئناً جای شایسته او – نوازش شدن توسط کسانی که به اندازه کافی بصیر هستند تا ویژگی های برتر او را تشخیص دهند و خانه بازی با بچه های مهربانی که به آرامی موهای او را شانه می کنند و چرخ می زنند. در یک کالسکه کودک (اما نه لباس او را بپوشید)، به او اجازه دهید یک اسباب بازی تعاملی را تعقیب کند، سپس در مهمانی هایشان چای سرو کنید. هیمالیاها مهربان اما تبعیض آمیز هستند.

آنها توجه خود را به اعضای خانواده و آن معدود مهمانانی که احساس می کنند می توانند به آنها اعتماد کنند محفوظ می دارند. محیط های پر سر و صدا به سبک هیمالیا نیست. آنها گربه های آرامی هستند که خانه ای آرام را ترجیح می دهند که در آن هر روز کمی تغییر می کند. با چشمانی درشت و رسا و صداییکه به عنوان نرم، دلپذیر و موزیکال توصیف شده است، Himmies  نیازهای ساده خود را نشان می دهد: وعده های غذایی منظم، کمی بازی با موش گربه ای یا تیزر پر، و عشق فراوان، که ده برابر آن را برمی گردانند. این گربه ای است که بعید است از پرده های شما بالا برود، روی پیشخوان آشپزخانه شما بپرد یا بالای یخچال شما بنشیند. او کاملاً خوشحال است که دامنه خود را از روی زمین یا قطعات در دسترس تر مبلمان اداره می کند. وقتی سر کار هستید یا در خانه مشغول هستید، هیمالیا از تزئین یک صندلی، مبل یا تخت راضی است تا زمانی که آزاد باشید او را تحسین کنید و به او توجهی کنید که با میل و میل به او می شود اما هرگز نمی خواهد.

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. هیمی ها اگرچه زیبا و شیرین هستند، اما مستعد ابتلا به تعدادی از مشکلات سلامتی بالقوه هستند که بیشتر به ساختار صورت آنها مربوط می شود:

مشکل تنفس یا تنفس پر سر و صدا ناشی از منقبض شدن سوراخ های بینی

مال اکلوژن های دندانی، یعنی دندان ها به خوبی به هم متصل نمی شوند

پارگی بیش از حد

بیماری های چشمی مانند چشم گیلاسی، آنتروپیون و آتروفی پیشرونده شبکیه

سندرم هیپراستزی گربه، یک اختلال سیستم عصبی

حساسیت به حرارت

بیماری کلیه پلی کیستیک ، که آزمایش ژنتیکی برای آن در دسترس است

استعداد ابتلا به کرم حلقوی ، یک عفونت قارچی

سبوره اولئوسا، یک بیماری پوستی که باعث خارش، قرمزی و ریزش مو می شود

 

اهمیت دادن

مهمترین چیزی که باید در مورد مراقبت از هیمالیا درک کرد، نیاز به نظافت روزانه است. آن کت بلند و زیبا به تنهایی تمیز و بدون گره نمی ماند. باید هر روز به آرامی اما به طور کامل شانه شود و حمام کردن منظم – حداقل یک بار در ماه – ایده خوبی است.

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفت مسئله تمیزی جعبه است. که ممکن است در پنجه یا کت هیمالیا گیر کند. اگر گربه و جعبه بستر به طور دقیق تمیز نگهداری نشوند، احتمال اینکه Himmie  بیش از سایر موارد استفاده از جعبه را متوقف کند.

ریزش بیش از حد اشک می تواند در این نژاد مشکل ساز باشد، بنابراین گوشه چشم را روزانه تمیز کنید تا از ایجاد لکه زیر چشم جلوگیری کنید. برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است.

این ایده خوبی است که یک گربه هیمالیا را فقط در داخل خانه نگهداری کنید. او اهل خراش دادن نیست و در برابر سایر گربه‌ها، سگ‌ها و سایر خطراتی که با گربه‌هایی که بیرون می‌روند مواجه می‌شوند، عملکرد ضعیفی دارد. هیمالیاهایی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

از همه جهات به جز الگوی کت، هیمالیا بیان شیرین ایرانی و خطوط گرد نرم را دارد. دارای سر بزرگ و گرد است. چشم های بزرگ و گرد؛ بینی کوتاه؛ گونه های پر؛ و گوش های کوچک با نوک گرد. سر توسط یک گردن کوتاه و ضخیم و یک بدن فریبنده محکم و عضلانی پشتیبانی می شود – نوعی که به عنوان “کابی” شناخته می شود. پاهای هیمالیا کوتاه، ضخیم و قوی با پنجه های بزرگ، گرد و محکم است. دم کوتاه اما متناسب با طول بدن گربه است .

یک کت بلند، ضخیم و براق با بافتی ظریف ظاهر هیمالیا را کامل می کند. در سرتاسر بدن بلند است و شامل یک خراش بسیار زیاد در اطراف گردن، یک فرچه عمیق بین پاهای جلویی، تافت های بلند گوش و انگشتان پا، و یک “برس” یا دم کامل است.

هیمالیا در رنگ‌های نقطه‌ای زیر پرورش داده می‌شود: شکلاتی ، مهری، یاسی، آبی، قرمز، کرم تورتی، کرم آبی، شکلاتی-تورتی، یاسی-کرم، سیاهگوش مهر، سیاهگوش آبی، سیاهگوش قرمز، سیاهگوش کرم، سیاهگوش تورتی، سیاهگوش کرم آبی، سیاهگوش شکلاتی، سیاهگوش یاسی، سیاهگوش شکلاتی-تورتی و سیاهگوش یاسی-کرم. بدن دارای سایه های مختلف سفید تا حنایی با رنگ فقط روی ماسک صورت و پاها، گوش ها و دم است. بر خلاف پرشین و عجیب و غریب، چشمان هیمالیا تنها یک رنگ دارد: آبی عمیق و زنده.

هیمالیاها از نظر ظاهری متفاوت هستند که به عنوان افراطی و سنتی شناخته می شوند. هیمالیاهای “افراطی”، آنهایی که در رینگ نمایش دیده می شوند، چهره صاف تری دارند که ممکن است با مشکلات تنفسی همراه باشد. گربه‌هایی که ظاهر سنتی دارند ظاهری قدیمی‌تر دارند، با چهره‌ای که صاف نیست و بینی‌ای که در پایین‌تر روی صورت قرار می‌گیرد و «شکستگی» بیشتری دارد، که اجازه تنفس راحت‌تر را می‌دهد. آنها توسط انجمن گربه سنتی ثبت شده اند.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

هیمالیاها بهترین انتخاب برای یک خانه پر از بچه ها و سگ های پر سر و صدا نیستند، اما آنها هیچ مخالفتی با این ندارند که مورد توجه یک کودک ملایم قرار گیرند یا با سگی دوستانه که آنها را تعقیب نمی کند یا باعث اضطراب آنها نمی شود، همبستر شوند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *