نژاد Kurilian Bobtail

abyssinian-cat-pic

بابتیل کوریلیان یک نژاد گربه طبیعی است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کرده اند. این گربه سانان به خاطر بردبار بودن، سازگاری و رفتار دوستانه معروف هستند.

شما می‌توانید باب‌تیل‌های کوریلی را در پناهگاه‌ها و نجات‌ها پیدا کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه آن را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

بابتیل کوریلی به عنوان یک گربه خانوادگی کامل شهرت زیادی دارد. این نژاد با مردم، کودکان و حتی حیوانات دیگر به خوبی کنار می آید. آنها جنبه بازیگوشی دارند و همچنین گربه سانان اجتماعی هستند که فعالانه سعی می کنند همیشه در کنار انسان ها در زندگی خود باشند. اگر به دنبال گربه ای هستید که می خواهد بخش بزرگی از زندگی روزمره شما باشد، این ممکن است برای شما گربه باشد!

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۵ تا ۲۰  سال

طول:

متوسط تا بزرگ

وزن:

۸ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

جزایر کوریل

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

Bobtail Kurilian  می تواند تاریخچه خود را به جزایر کوریل که بین ژاپن و روسیه قرار دارد، ترسیم کند. برای بیش از ۲۰۰ سال، این گربه ها به دلیل توانایی های عالی شکار حیوانات موذی، خود را مورد علاقه مردم محلی قرار داده اند. با این حال، به دلیل اندازه نسبتا کوچک بستر، این نژاد به سرعت سایر نژادها در سراسر جهان گسترش پیدا نکرده است.

بابتیل کوریلی به طور رسمی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) به عنوان یک نژاد گربه طبیعی شناخته شده است و در سال ۲۰۱۲ به عنوان قهرمانی کامل اعطا شد.

این روزها می‌توانید باب‌تیل‌های کوریلی را در پناهگاه‌ها یا تحت مراقبت گروه‌های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

بابتیل کوریلی یک گربه با جثه متوسط ​​تا بزرگ است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن بیشتر باباتیل های کوریلی بین ۸ تا ۱۵ پوند است و ماده ها اغلب کوچکتر از نرها هستند.

 

شخصیت

وقتی صحبت از شخصیت بابتیل کوریلی می شود، اکثر صاحبان این نژاد به میزان اجتماعی بودن گربه اشاره می کنند. این گربه ای است که با انسان ها و سایر حیوانات به طور یکسان رفتار دوستانه ای دارد و فعالانه به دنبال افراد و سایر حیوانات خانگی برای تعامل است.

باب‌تیل کوریلیان، متناسب با این رشته اجتماعی، عاشق بازی کردن است – پس مطمئن شوید که می‌توانید زمان و توجه کافی را برای برآورده کردن نیازهای ورزشی آن‌ها فراهم کنید. این نژاد باهوش و کنجکاو است، بنابراین اضافه کردن اسباب بازی های تعاملی به محیط خانه شما ضروری است.

فقط به یاد داشته باشید که به دلیل میراث آنها به عنوان یک گربه با غرایز عالی شکار، شما می خواهید هر گونه تعامل اولیه با حیوانات خانگی کوچکتر را از نزدیک برقرار کنید – و شاید ایده خوبی نباشد که ماهی در اطراف گربه سانان داشته باشید!

در پایان روز، باب‌تیل کوریلیان نیز یک بچه گربه بسیار دوست داشتنی است که قطعاً می‌خواهد سعی کند وقتی زمان خواب است، در کنار شما بنشیند.

 

سلامتی

بابتیل های کوریلی به طور کلی گربه های سالمی هستند. مثل همیشه، مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکلی برای سلامتی نژاد خاصی در ارتباط با باباتیل کوریلی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که نشان می دهد گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم Kurilian Bobtail  خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خراش برای محیط زندگی Kurilian Bobtail  خود انتخاب کرده اید – این می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در شرایط خوبی نگه دارد. این امر به ویژه در مورد گربه هایی با غرایز شکار و تعقیب بالا مانند باب دم کوریلی بسیار مهم است.

گوش های این نژاد نیز باید به طور منظم برای علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم منظم مسواک زدن دندان صحبت کنید که مناسب باب دم کوریلی شما باشد. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، برای چنین گربه‌ای فعال، باب‌تیل کوریلیان قطعاً باید فضای کافی در اختیار داشته باشد تا بتواند در اطراف بدود و نیازهای ورزشی خود را برآورده کند – بنابراین اضافه کردن یک درخت گربه را به خانه‌تان یک امر ضروری در نظر بگیرید.

 

رنگ کت و آرایش

Bobtail Kurilian  را می توان در طیف وسیعی از رنگ ها یافت و همچنین می تواند یکدست یا زبانه ای باشد. برخی از چشم نوازترین Bobtails Kurilian  رگه های نقره ای را نشان می دهند!

وقتی صحبت از نظافت به میان می‌آید، اغلب باب‌تیل‌های Kurilian نگهداری بسیار کمی دارند – پوشش دوتایی ضخیم گربه با برس زدن هفتگی خوب است. این به کاهش احتمال تشکیل گلوله های مو و تشک کمک می کند.

از نظر آب و هوا، بابتیل کوریلی به طور کلی یک نژاد گربه سازگار است. اگرچه همیشه باید مطمئن شوید که در ماه های گرمتر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

بابتیل کوریلی برای کودکان خردسال بسیار مناسب است، عمدتاً به این دلیل که این نژاد اهلی و بازیگوش است. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند – و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می‌آید، باب‌تیل کوریلی با بسیاری از حیوانات اهلی، از جمله سگ‌ها، رفتار خوبی دارد. اما همیشه بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود، به ویژه حیوانات کوچکتر که ممکن است توسط گربه به عنوان طعمه دیده شوند، نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود به آنها پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه‌های بابتیل کوریلی سخت باشد زیرا آنها یک نژاد غیر معمول هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله باب‌تیل‌های کوریلی، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *