نژاد Mekong Bobtail

abyssinian-cat-pic

Mekong Bobtail  یک گربه طبیعی از نژاد گربه است، به این معنی که آنها بدون نیاز به دخالت انسان رشد کردند.

می‌توانید این باب‌تیل‌های مکونگ را در پناهگاه‌ها و امدادگران پیدا کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه آن را قبول کنید! اگر می خواهید یکی از این گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

نژاد Mekong Bobtail از آسیای جنوب شرقی می آید و با باباتیل متمایز خود به سبک Manx  قابل تشخیص است. این گربه ای است که از بودن در کنار انسان ها در زندگی خود بسیار لذت می برد و با شما پیوندهای عالی و طولانی مدت برقرار می کند. این نژاد در کنار طبیعت دوست داشتنی خود، کاملاً قهرمان ورزشی است!

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۵ تا ۱۸ سال

طول:

متوسط

وزن:

۸ تا ۱۰ پوند

اصل و نسب:

جنوب شرقی آسیا

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

نژاد گربه مکونگ بابتیل ریشه های عمیقی در سراسر منطقه آسیای جنوب شرقی دارد و شما با خوشحالی می توانید این گربه ها را در کشورهایی از جمله چین، عراق، لائوس و ویتنام در حال رونق پیدا کنید.  Mekong Bobtail در طول قرن نوزدهم به روسیه گسترش یافت ، جایی که این نژاد به ویژه مورد علاقه خانواده سلطنتی بود.

این نژاد همچنین در طول دهه ۱۹۸۰ شروع به افزایش محبوبیت در سراسر جهان کرد. Mekong Bobtail از نام رودخانه مکونگ نامگذاری شده است.

این روزها، می‌توانید باب‌تیل‌های مکونگ را در پناهگاه‌ها یا تحت مراقبت گروه‌های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

Mekong Bobtail  یک گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

وزن اکثر بابتیل های مکونگ بین هشت تا ده پوند است. گفته می شود، بسیاری از آنها می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

Mekong Bobtail  یک نژاد فوق‌العاده وفادار از گربه‌ها است که به این دلیل مشهور است که به سرعت پیوندهای محبت آمیز و محکمی با انسان‌ها در زندگی خود برقرار می‌کنند. اگر متوجه شدید که Mekong Bobtail  شما اصرار دارد شما را در خانه دنبال کند، تعجب نکنید!

در واقع، اگر خانه شما برای مدت طولانی در روز خالی باشد، ممکن است نژاد از تنهایی رنج ببرد. این قطعا گربه ای است که در یک محیط خانه شلوغ با فعالیت های زیادی در حال انجام است.

Mekong Bobtails  همچنین از بودن در کنار کودکان لذت می برد، که به آنها کمک می کند، زیرا انرژی مناسبی دارند و به جلسات بازی منظم نیاز دارند. این نژاد واقعاً از بالا رفتن لذت می‌برد، بنابراین مطمئن شوید که یک درخت گربه را به خانه خود اضافه می‌کنید و در حالت ایده‌آل، مبلمان امنی را تهیه می‌کنید که می‌تواند با موفقیت توسط گربه فتح شود.

 

سلامتی

Mekong Bobtails  به طور کلی به عنوان گربه سالم در نظر گرفته می شود، اما همیشه مطمئن شوید که بازدیدهای منظم سلامتی را با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

برخی از مشکلات رایج سلامتی که ممکن است Mekong Bobtail از آنها رنج ببرد عبارتند از:

مشکلات چشم

مشکلات گوارشی

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که معاینات دامپزشکی منظم مکونگ باب‌تیل خود را برای تشخیص زودهنگام هرگونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

فراتر از برنامه ریزی سالانه بازدیدهای سلامتی با دامپزشک خود، مطمئن شوید که یک پست خراشیده برای محیط زندگی Mekong Bobtail  خود انتخاب کرده اید. این می‌تواند به خراشیدن سالم کمک کند و ناخن‌های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

گوش های این نژاد نیز باید به طور منظم برای علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی شوند. با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن معمولی که مناسب مکونگ بابتیل شما باشد صحبت کنید. دامپزشک شما می تواند در مورد برندها و تکنیک های خاص به شما توصیه کند.

در نهایت، از آنجایی که Mekong Bobtail گربه ای با سطح انرژی بسیار بالا است، توصیه می شود یک درخت گربه را به خانه خود اضافه کنید.

 

رنگ کت و آرایش

کت Mekong Bobtail در طیف گسترده ای از رنگ های نوک تیز، از جمله نقطه آبی، نقطه شکلاتی و نقطه مهر عرضه می شود.

وقتی صحبت از نظافت به میان می آید، گربه های بابتیل مکونگ از نژادهای کم نگهداری در نظر گرفته می شوند. این گربه های مو کوتاه فقط یک بار در هفته نیاز به مسواک زدن دارند. اگرچه، توصیه می شود از جلسات نظافت به عنوان راهی برای پیوند با گربه استفاده کنید.

از نظر آب و هوا، بیشتر گربه‌های باب‌تیل مکونگ سازگار هستند. همچنین همیشه باید مطمئن شوید که در ماه‌های گرم‌تر سایه و آب شیرین کافی وجود دارد.

 

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

بابتیل مکونگ یک نژاد عالی است که اگر بچه های خردسال دارید باید در نظر بگیرید. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند. بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می آید، مکونگ بابتیل خوش اخلاق با بسیاری از حیوانات اهلی رفتار خوبی دارد. اما همیشه بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی موجود نظارت کنید. گاهی اوقات این روابط بسیار به شخصیت هر حیوان خانگی بستگی دارد.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که به خاطر رفتار خوب مکونگ بابتیل خود پاداش می دهید!

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه‌های مکونگ بابتیل سخت باشد زیرا آنها یک نژاد غیر معمول در خارج از آسیا هستند. با این حال، ممکن است بخواهید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها از جمله Mekong Bobtails و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *