نژاد Serengeti

abyssinian-cat-pic

سرنگتی یک گربه از نژاد مخلوط است – تلاقی بین نژادهای مو کوتاه بنگالی و شرقی. این گربه سانان به وفادار، پرانرژی و چابک بودن معروف هستند.

ممکن است این گربه‌ها را در پناهگاه‌ها بیابید و نجات‌دهنده‌های خاصی پرورش دهید، بنابراین به یاد داشته باشید که همیشه فرزند خود را بپذیرید! اگر می خواهید یکی از این بچه گربه ها را به خانه خود اضافه کنید، خرید نکنید!

سرنگتی به گونه ای پرورش داده شد که شبیه یک نسخه خانگی از گربه وحشی Serval باشد. همانطور که انتظار دارید، این گربه‌سانان فوق‌العاده ورزشی هستند و به ورزش و زمان بازی روزانه زیادی نیاز دارند – به این معنی که شما به یک موقعیت زندگی بزرگ و حداقل یک درخت گربه بزرگ نیز نیاز دارید. در حالی که این گربه ها در ابتدا می توانند کمی خجالتی باشند، اما هنگامی که با یک انسان پیوند برقرار می کنند، فوق العاده وفادار هستند. این نژاد همچنین به دلیل صدای بسیار معروف است!

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

 صدای برخی از نژادها بیشتر از بقیه با صدای میو، یغ و پچ پچ کردن است. هنگام انتخاب نژاد، به این فکر کنید که گربه چگونه صدا می کند و چند وقت یکبار. اگر “مکالمه” مستمر شما را دیوانه می کند، گربه ای را در نظر بگیرید که احتمال گپ زدن کمتری دارد.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۰ تا ۱۵ سال

طول:

متوسط

وزن:

۸ تا ۱۵ پوند

اصل و نسب:

ایالات متحده

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

سرنگتی در ابتدا در دهه ۱۹۹۰ توسط کارن ساسمن ، زیست شناس و صاحب شکارگاه Kingsmark که در تلاش بود گربه جدیدی را پرورش دهد که شبیه گربه وحشی Serval است که در آفریقا زندگی می کند، ساخته شد. معرفی سرنگتی به منظور کمک به آگاهی در مورد مسائل حفاظت از حیات وحش بود.

سرنگتی به طور رسمی توسط انجمن بین المللی گربه (TICA) به رسمیت شناخته شده است.

این روزها، می توانید سرنگتی را در پناهگاه ها یا تحت مراقبت گروه های نجات پیدا کنید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که این نژاد برای شما مناسب است، حتماً فرزندخواندگی را در نظر بگیرید!

 

اندازه

سرنگتی یک نژاد گربه با جثه متوسط ​​است. همانطور که همیشه وجود دارد، استانداردهای اندازه دقیق ممکن است متفاوت باشد.

بیشتر سرنگتی ها بین هشت تا ۱۵ پوند وزن دارند . گفته می شود، بسیاری از آنها می توانند کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

 

شخصیت

وقتی صحبت از جمع بندی شخصیت سرنگتی می شود، اولین چیزی که بیشتر مردم متوجه می شوند این است که این گربه ها چقدر فعال و چابک هستند! سرنگتی که مناسب اصل و نسب معنوی گربه‌های وحشی این نژاد است، فوق‌العاده ورزشکار است و دوست دارد زمان خود را صرف بالا رفتن از درختان گربه و مبلمان کند، اغلب در بالای آن نشسته و دنیای اطراف خود را تماشا می‌کند.

ناگفته نماند که باید یک محیط جادار و متنوع برای زندگی سرنگتی ها فراهم کنید و به شما هشدار داده شود: آنها دوست دارند با سرعت زیاد در اطراف خانه دور بزنند!

فراتر از طبیعت پرانرژی و روحیه سرنگتی، آنها ثابت کرده اند که یک نژاد دوست داشتنی از گربه ها هستند که با انسان هایی که با آنها زندگی می کنند پیوندهای بسیار قوی برقرار می کنند. در واقع، این غیرمعمول نیست که سرنگتی ها همیشه انسان های خود را در اطراف دنبال کنند!

سرنگتی همچنین یک گربه بسیار خوش صدا است که با خوشحالی با انسان های خود گفتگو می کند.

 

سلامتی

سرنگتی به طور کلی به عنوان گربه سالم در نظر گرفته می شود – اگرچه مهم است که برای بازدیدهای منظم سلامتی با دامپزشک گربه خود برنامه ریزی کنید.

هیچ مشکل سلامتی نژاد خاصی در ارتباط با سرنگتی وجود ندارد، اما همیشه مراقب علائمی باشید که گربه شما ممکن است در ناراحتی یا درد باشد.

 

اهمیت دادن

مانند همه گربه‌ها، مهم است که چک‌آپ‌های منظم دامپزشکی سرنگتی خود را برای تشخیص زودهنگام هر گونه نگرانی سلامتی انجام دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که گربه شما را سالم نگه می دارد.

به طور روزانه، نمی توان به اندازه کافی تاکید کرد که چقدر مهم است که به سرنگتی شما فضای کافی برای دویدن و صعود داده شود. این برای حفظ سلامت و روحیه خوب نژاد ضروری است – در غیر این صورت چاقی گربه ها و احساس ناامیدی از بی حوصلگی ممکن است به یک مسئله تبدیل شود.

همچنین، اسباب بازی های تعاملی را به محیط خانه اضافه کنید تا این بچه گربه کنجکاو را از نظر ذهنی راضی نگه دارید.

همراه با برنامه ریزی ویزیت سالانه دامپزشک سلامتی، سرنگتی شما باید ناخن های خود را به طور منظم بررسی و کوتاه کند. اگر در مورد فرزندخواندگی گربه تازه کار هستید، دامپزشک شما می تواند ایمن ترین راه را برای انجام این کار به شما نشان دهد. اضافه کردن پست خراش به محیط زندگی شما نیز می تواند به ترویج خراشیدن سالم کمک کند و ناخن های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

فراتر از مراقبت از ناخن، گوش های سرنگتی را هر دو هفته یکبار از نظر علائم تجمع کثیفی یا عفونت احتمالی بررسی کنید. همچنین توصیه می شود با دامپزشک خود در مورد شروع یک رژیم مسواک زدن منظم که مناسب سرنگتی شما باشد، صحبت کنید.

 

رنگ کت و آرایش

کت سرنگتی معمولاً در رنگ‌های طلایی یا خاکستری دیده می‌شود، اما همیشه با خال‌ها و نشانه‌های پلنگی چشم نوازش.

وقتی نوبت به نظافت می رسد، سرنگتی گربه سانان کم نگهداری است. کت کوتاه و ابریشمی آن را می توان یک بار در هفته برس زد انجام این کار کت را تمیز و سالم نگه می دارد. حفظ یک روال منظم مسواک زدن نیز به کاهش احتمال مشکل شدن گلوله های مو برای گربه کمک می کند.

وقتی صحبت از آب و هوا می شود، سرنگتی به طور کلی به عنوان یک گربه سازگار شناخته می شود که معمولاً می تواند در اکثر آب و هواها با خوشحالی زندگی کند، اگرچه آنها دمای کمی گرم تر را ترجیح می دهند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه مطمئن شوید که در هنگام افزایش دما، سایه کافی و آب شیرین فراهم شود.

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

سرنگتی گربه‌ای عالی است که اگر قبلاً بچه دارید، می‌توانید آن را به خانه بیاورید، مخصوصاً به این دلیل که آنها گربه‌سانی با انرژی بالا و دوستانه هستند. فقط مطمئن شوید که اجتماعی شدن اولیه اتفاق می افتد و مرزها به درستی در هر دو طرف تعیین می شوند – و بر تعاملات اولیه بین بچه ها و گربه ها نظارت کنید.

وقتی صحبت از سایر حیوانات خانگی به میان می‌آید، سرنگتی معمولاً در کنار سایر حیوانات اهلی زندگی می‌کند. اگر چه شما می خواهید بر تعاملات اولیه بین گربه جدید و حیوانات خانگی فعلی نظارت کنید.

در نهایت، اجتماعی شدن اولیه واقعاً با این نژاد نتیجه می دهد. هنگامی که آنها را به خانه نزد خانواده خود می آورید، مطمئن شوید که برای رفتار خوب خود به سرنگتی پاداش می دهید!

 

 

 

گروه های نجات

ممکن است پیدا کردن یک نجات خاص برای گربه های سرنگتی سخت باشد زیرا آنها یک نژاد مخلوط کمیاب هستند. با این حال، ممکن است بخواهید نجات‌های مخصوص نژاد مو کوتاه بنگال یا شرقی را امتحان کنید، زیرا آنها گاهی اوقات از مخلوط‌های نژاد مراقبت می‌کنند. همچنین می‌توانید پناهگاه‌ها و نجات‌هایی را امتحان کنید که به انواع گربه‌ها، از جمله گربه‌های سرنگتی، و همچنین پناهگاه محلی شما پاسخ می‌دهند. در اینجا چند راه نجات غیرانتفاعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *