نژاد Turkish Angora

Turkish-Angora-cat-pic

هنگامی که آنگورای ترکیه ای ایده ای به ذهنش خطور می کند، تغییر عقیده در مورد اینکه چگونه باید رفتار کند ممکن است دشوار باشد، اما او آنقدر جذاب است که احتمالاً برایتان مهم نیست.

خصوصیات نژاد

برخی از نژادهای گربه معمولاً مستقل و گوشه گیر هستند، حتی اگر از زمان بچگی توسط یک فرد بزرگ شده باشند. بعضی پیوند نزدیکی با یک نفر دارند و نسبت به دیگران بی تفاوت هستند. و برخی تمام خانواده را با محبت غرق می کنند.  نژاد تنها عاملی نیست که به سطوح محبت وارد می شود. گربه‌هایی که در خانه‌ای با اطرافیان بزرگ شده‌اند، با انسان‌ها احساس راحتی می‌کنند و راحت‌تر با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر می خواهید خانه خود را با یک گربه به اشتراک بگذارید، باید با سطحی از موهای گربه روی لباس و خانه خود مقابله کنید. با این حال، ریزش در بین نژادها متفاوت است. اگر اهل نظافت هستید، باید یا نژاد کم ریزش را انتخاب کنید یا استانداردهای خود را کاهش دهید.

به  دلیل شیوه های اصلاح نژادی ضعیف، برخی از نژادها مستعد مشکلات ژنتیکی خاصی هستند. این بدان معنا نیست که هر گربه ای از آن نژاد به این بیماری ها مبتلا می شود. این فقط به این معنی است که آنها در معرض خطر بیشتری هستند. اگر فقط به دنبال گربه ها یا بچه گربه های اصیل هستید، بهتر است دریابید که کدام بیماری های ژنتیکی در نژاد مورد علاقه شما مشترک است.

برخی  از گربه ها بچه گربه های همیشگی هستند – پر از انرژی و شیطنت – در حالی که برخی دیگر جدی تر و آرام تر هستند. اگرچه یک بچه گربه بازیگوش دوست داشتنی به نظر می رسد، اما در نظر بگیرید که هر روز چند بازی تعقیب و گریز با اسباب بازی موشی را که می خواهید انجام دهید، و اینکه آیا بچه یا حیوانات دیگری دارید که می توانند به عنوان همبازی در آن بایستند، در نظر بگیرید.

بردبار بودن با کودکان، به اندازه کافی رسیدگی به حیوانات خانگی و در آغوش گرفتن آنها، و داشتن نگرش بی پروا نسبت به دویدن، جیغ زدن جوانان همگی از ویژگی هایی هستند که باعث می شود یک گربه بچه دوست باشد. رتبه‌بندی‌های ما تعمیم‌هایی است، و تضمینی برای رفتار هر نژاد یا گربه‌ای نیست. گربه‌ها از هر نژادی می‌توانند بر اساس تجربیات و شخصیت قبلی‌شان با بچه‌ها خوب باشند.

گربه‌های غریبه‌پسند با نگاهی کنجکاو یا بازیگوشی از مهمانان استقبال می‌کنند. دیگران خجالتی یا بی تفاوت هستند، شاید حتی در زیر مبلمان پنهان می شوند یا به اتاق دیگری می روند. با این حال، فرقی نمی کند که چه نژادی باشد، گربه ای که به عنوان یک بچه گربه در معرض انواع مختلف، سن، اندازه و شکل افراد مختلف قرار گرفته است، در بزرگسالی به غریبه ها بهتر پاسخ می دهد.

برخی از نژادها نیاز بسیار کمی به نظافت دارند. برخی دیگر برای تمیز و سالم ماندن نیاز به مسواک زدن منظم دارند. در نظر بگیرید که آیا برای گربه ای که نیاز به مسواک زدن روزانه دارد، وقت و حوصله دارید یا خیر.

برخی از نژادهای گربه باهوش‌تر از سایر نژادها شناخته می‌شوند. اما همه گربه ها، اگر از تحریک ذهنی مورد نیاز خود محروم شوند، مشغول کار خود خواهند شد. اسباب بازی های تعاملی گربه راه خوبی برای تمرین مغز گربه و دور نگه داشتن آنها از شرارت است.

دوستی با سایر حیوانات خانگی و دوستی با انسان ها دو چیز کاملاً متفاوت هستند. برخی از گربه ها بیشتر از بقیه حیوانات خانگی دیگر را در خانه می پذیرند.

آمار حیاتی

طول عمر:

۱۲ تا ۱۸ سال

طول:

متوسط

وزن:

۵ تا ۹ پوند

اصل و نسب:

آنکارا، ترکیه

اطلاعات بیشتر درباره این نژاد

تاریخ

گربه آنگورا با موی بلند منبع ژاکت های آنگورا نیست، اگرچه خز او مطمئناً به همان اندازه نرم و زیبا است. این نژاد طبیعی نام خود را از شهر آنکارا در ترکیه گرفته است که در گذشته آنگورا نام داشت. برای قرن‌ها، گربه‌ها سوغاتی جذابی برای مهاجران یا بازدیدکنندگان ترکیه بوده‌اند و شاید اولین گربه‌های مو بلندی باشند که به اروپا می‌رسند. یک نظریه نشان می دهد که وایکینگ ها آنها را بیش از هزار سال پیش از ترکیه آورده اند.

گربه ها در نهایت کمیاب شدند و تنها از طریق یک برنامه پرورشی که توسط باغ وحش آنکارا ایجاد شده بود نجات یافتند. آنگوراها برای اولین بار در سال ۱۹۵۴ به ایالات متحده آورده شدند. پرورش دهندگان به آنها علاقه نشان دادند، اما تا اواسط دهه ۱۹۶۰ بود که به رسمیت شناختن این نژاد از انجمن گربه سانان درخواست شد. CFA ثبت گربه ها را در سال ۱۹۶۸ آغاز کرد و در سال ۱۹۷۲ به آنگوراهای ترکی سفید به رسمیت شناخت.

 

اندازه

آنگورای ترکی یک گربه کوچک تا متوسط ​​است که وزن آن بین ۵ تا ۹ پوند است.

 

شخصیت

آنگورای ترکی که از نظر ظاهری زیبا و ظریف است، می تواند با ورزشکاری و هوش خود، صاحب بی خبر را شگفت زده کند. هیچ قفسه ای آنقدر بلند نیست که او به اوج برسد و هیچ در بسته ای از باز شدن توسط پنجه های جستجوگر در امان نیست. در حالی که او مطمئناً می تواند رفتارهای دوست داشتنی داشته باشد، ترکیه ای، همانطور که گاهی اوقات به او لقب داده می شود، جنبه فعال و پرهیاهویی در طبیعت خود دارد، با زیرکی که او را بی نهایت سرگرم کننده می کند. او دوست دارد بازی کند و هر کاری که برای جلب توجه و حفظ توجه شما لازم باشد انجام می دهد، حتی اگر به دردسر کوچکی بیفتد.

آنگورا بازیگوشی شبیه بچه گربه خود را تا سنین بالا حفظ می کند. او با مهمانان رفتار دوستانه ای دارد اما مردم خودش را بیشتر دوست دارد. این یک نژاد اجتماعی است که برای خانه ای مناسب است که در آن گربه یا سگ دیگری داشته باشد تا اگر مردم در طول روز در خانه نباشند، او را همراهی کند. وقتی در خانه هستید، آنگورا ممکن است خود را روی شانه های شما بپوشاند یا به راحتی در دامان شما بنشیند. در شب احتمالاً او را در کنار خود در حالی که سرش روی بالش شما قرار دارد پیدا خواهید کرد.

برای زندگی شاد با یک ترکیه ای، باید حس شوخ طبعی مطابق با حس او و همچنین ذخیره خوبی از صبر داشته باشید. هنگامی که او ایده ای به ذهنش می رسد، تغییر نظرش در مورد اینکه چگونه باید رفتار کند ممکن است دشوار باشد ، اما او آنقدر جذاب است که احتمالاً برایتان مهم نیست. اگر می خواهید، بهتر است نژاد دیگری را در نظر بگیرید. این گربه مهربان و مهربان است که به خانواده‌اش فداکار است، اما هوش زودرس، تدبیر، میل به تعامل و بازی، و توجه کوتاه او ممکن است زندگی با او را به چالشی تبدیل کند.

 

سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، بروز مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. آنگوراهای ترکی به طور کلی سالم هستند، اما گربه های سفید جامد با یک یا دو چشم آبی مستعد ناشنوایی در یک یا هر دو گوش هستند. مشکلات دیگری که در این نژاد دیده شده است، آتاکسی و کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک است.

آتاکسی یک اختلال عصبی عضلانی کشنده است که بچه گربه های بسیار جوان را در سن ۲ تا ۴ هفتگی تحت تاثیر قرار می دهد. غربالگری دقیق میزان بروز این بیماری را تا حد زیادی کاهش داده است.

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک نوعی بیماری قلبی است که باعث بزرگ شدن عضله قلب می شود. در گربه های شجره دار و غیر شجره ای یافت می شود. آنگورای ترکی یکی از نژادهایی است که ممکن است به این بیماری مبتلا شود.

 

اهمیت دادن

آنگورای ترکی دارای یک کت تک با بافت ابریشمی است. از آنجایی که هیچ پوششی برای گره خوردن وجود ندارد، با شانه زدن یا برس کشیدن هفتگی به راحتی می توان آن را اصلاح کرد و بسیار کم می ریزد. کت تا زمانی که گربه تقریباً دو ساله شود به طول کامل خود نمی رسد.

برای جلوگیری از بیماری پریودنتال دندان ها را مسواک بزنید . بهداشت روزانه دندان بهترین است، اما مسواک زدن هفتگی بهتر از هیچ است. ناخن ها را هر دو هفته یکبار کوتاه کنید . گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر انتشار عفونت نباشید.

هر هفته گوش ها را چک کنید . اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه مرطوب نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکه سیب و آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. از استفاده از سواب های پنبه ای که می تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری کنید.

جعبه بستر آنگورا را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت بسیار خاص هستند و یک جعبه بستر تمیز نیز به تمیز نگه داشتن کت بلند کمک می کند.

ایده خوبی است که آنگورای ترکی را به عنوان یک گربه فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های منتشر شده توسط گربه های دیگر، حملات سگ ها و سایر خطراتی که گربه هایی که به خارج از منزل می روند با آن روبرو هستند ، مانند برخورد با ماشین محافظت کنید. آنگوراهای ترکی که به خارج از منزل می روند نیز در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی هستند که دوست دارند چنین گربه زیبایی بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

 

رنگ کت و آرایش

آنگورای ترکیه ای بیشتر به خاطر کت بلند، ظریف و ابریشمی اش که به نظر می رسد هنگام حرکت می درخشد، شناخته می شود. طول کت متفاوت است، با بلندترین موها معمولاً در لبه‌های دور گردن، بریچ‌ها در قسمت بالایی پاهای عقب و دم پر شده دیده می‌شود. ممکن است تصور کنید که آنگورا یک رنگ سفید یکدست است ، اما کت می‌تواند رنگ‌های یکدست دیگر و همچنین طرح‌های تیغه‌ای، لاک‌پشتی، کالیکو یا الگوهای دیگر باشد.

زیر کت بدنی محکم، بلند و عضلانی است. پاها بلند هستند و پاهای عقبی بلندتر از پاهای جلویی هستند و پنجه ها کوچک، گرد و زیبا هستند و اغلب با توده های خز بین انگشتان پا هستند. دم بلند از یک پایه پهن به انتهای باریک مخروطی می شود.

به زیبایی گربه کمک می کند یک سر کوچک تا متوسط ​​با گوش های بزرگ که بالای سر قرار می گیرد و با خز و چشمان بادامی درشت که کمی به سمت بالا متمایل می شود. چشم ها می توانند آبی، سبز، طلایی، کهربایی یا عجیب و غریب باشند (یک چشم آبی و یک چشم سبز، سبز طلایی یا کهربایی).

 

کودکان و سایر حیوانات خانگی

آنگورا که به خوبی اجتماعی شده است، با بچه ها راحت است، و او را انتخاب خوبی برای خانواده هایی می کند که بر کودکان نظارت می کنند تا مطمئن شوند که گربه را به خوبی نوازش می کنند و خز یا دم او را نمی کشند. او از زندگی با سگ‌های گربه‌پسند نیز خوشحال است، تا زمانی که آنها تشخیص دهند که او مسئول است. حیوانات خانگی را به آرامی و در شرایط کنترل شده معرفی کنید تا مطمئن شوید که آنها یاد می گیرند که با هم کنار بیایند.

 

گروه های نجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *